Genel Kurallar

SAYIN KAT MALİKİ;
Toplu yapı yönetim planı 10. maddesi ilgili fıkraları gereği;
10. maddesi ''m'' fıkrası gereği; ''Hak sahipleri ortak yerlere (yangın holü, kat holü ve sığınak) eşya (bisiklet, ayakkabılık, ayakkabı, koltuk, masa, sandalye, tencere, yatak, patlayıcı ve kokulu maddeler vb.) bırakamazlar'' denilmektedir. İlgili madde gereği; ortak yerlerde eşyası bulunan kat maliklerinin eşyalarını bulundukları yerlerden almaları gerekmektedir. alınmayan eşyalar sonraki zamanlarda da bırakılan her türlü eşya 2. uyarı yapılmaksızın belediye mevzuatları çerçevesinde yaptırıma muhatap olacaktır. Atılan eşyadan kıymet değeri bulundurulmaksızın, yönetimin sorumluluğu söz konusu değildir. Bırakılan eşyaların hangi site sakinine ait olduğunu tespiti halinde, yaptırımın uygulanması konusunda ilgili makamlar yetkilendirilerek görevlendirilecektir.

10. maddesi ''k'' fıkrası gereği; ''Hak sahipleri blok ortak yerlerle ile site ortak alanlarda kesinlikle köpek bakamazlar ve evcil olmayan hayvan besleyemezler. Kedi, köpek vb. evcil hayvanlar ancak komşuluk hukuku ve hüsniyet kaidelerine aykırı olmamak, ortak mahallerde, (çocuk parkları, havuz etrafları, peyzaj alanları vb.) ve bağımsız bölüm balkonlarında bulundurmamak kayıt ve şartı ile mümkündür. Bu gibi hayvanların gerek komşularını ve gerekse ortak alanlarda herhangi bir sakini, misafiri ve personeli sesleri, pislikleri ve saldırıları ile rahatsız etmeleri halinde maddi ve manevi sorumluluklar genel hukuk kuralları dahilinde Belediye mevzuatı çerçevesinde görülecektir,'' denilmektedir. İlgili madde gereği; sitede köpek beslenilmesi kesinlikle yasak olup, besleyen site sakinleri hakkında şikayet olduğu ve gerekli kurallara uymadığı tespit edildiği taktirde herhangi bir 2. uyarı yapılmaksızın hukuki işlemler başlatılacaktır.

10. maddesi ''g'' fıkrası gereği; ''Hak sahipleri, otoparklar dışında yerlere araç park edilmesi ve fazla sayıda araç bulundurulması ve uzun süreli bekleyen misafir araçların çekilerek bedellerinin ilgili kat malikinden tahsil etme yetkisindedir'' denilmektedir. İlgili madde gereği; yönetmelik dışında park edilen araçlarla ilgili gerekli yaptırımın uygulanmasında yetkili makam görevlendirilecektir. Bu konuda oluşabilecek maddi ve manevi sorumluluktan yönetim sorumlu değildir.

Ergene Vadisi Site Yönetimi olarak, Toplu Yapı Planı Gereği, yukarıda belirtilen yasakların ihlalini tespiti ve devamlılığının ısrarı halinde, ceza-i müeyyidelerin, ikinci bir ikaza gerek duyulmadan uygulanacağı tarafınıza arz edilir.

Site Yönetiminin ve Site Müdüriyeti Görevinin 06.05.2013 tarihi itibari ile yapılan seçimle değişikliğini site sakinlerimize hatırlatır, yapılan çalışmaların revize edilmesinde, yapılacak çalışmaların uygulanmasında anlayış ve yardımlarınızı rica ederiz.

Sitemizin huzur ve düzenini sağlamak maksadı ile yönetim olarak siz değerli site sakinlerimizin site kurallarına uymalarını ve Ergene Vadisi Sitesinin yaşam kalitesini arttırmak adına gerekli özen ve özveriyi göstermenizi rica eder, anlayışınız için teşekkür ederiz.

SİTE SAKİNLERİNİN DİKKATİNE

Daha güzel ve yaşanabilir mekanlar elde edebilmek için lütfen aşağıdaki kuralları uyunuz.

 1. İlan panolarındaki diğer duyuruları mutlaka takip ediniz. İlan panolarında belirtilen konular, sitede ikamet edenlerin şahsına yapılan bildirimdir.
 2. Aidatların son ödeme tarihleri ait oldukları ayın son iş günüdür. Geç ödemelerde Kat Mülkiyeti gereği %5 gecikme cezası takip eden ayın 1'inde uygulanacaktır.
 3. AİDATLARINIZI ERGENE VADİSİ SİTE YÖNETİMİ GARANTİ BANKASI EMLAK KONUT ŞUBESİ 1002/6299614 ve  DENİZBANK ÇORLU ORİON ŞUBESİ  ŞB KODU: 9380 HESAP NUMARASI: 11239069-351  Numaralı hesaplarımıza yatırabilirsiniz.
 4. Site aidat banka dekontlarınızı mutlaka saklayınız.
 5. Arıza, istek ve şikayetlerinizi ayrıca çalışanlarla ilgili sorunları direkt site müdürüne yazılı dilekçe veya mail yolu ile bildiriniz. Üçüncü şahıslarla haber göndermeyiniz ÇALIŞAN SİTE PERSONELİ İLE TARTIŞMAYINIZ. Site hakkındaki bilgileri  Site Yönetiminden alabilirsiniz. 
 6. Siteden taşınan kiracı veya daire sahiplerinin taşınmadan önce yönetimden aidat borcu yoktur yazısı almaları mecburidir. 
 7. Bina giriş kapılarını gece ve gündüz mutlaka kapalı tutunuz. Kim olduğunu bilmeden bina kapılarını açmayınız. Acil durumlarda güvenliğe haber veriniz.
 8. Balkonlardan ve camlardan halı, kilim, örtü, çamaşır, vs. silkelenmesi Toplu Yönetim Planınca yasaktır.
 9. Daire içi tadilatlarınızı hafta içi saat 11.00 -18.00, Cumartesi 12.00-18.00 arası yapınız. Belirtilen saatlerin dışında ve Pazar günü tadilat yapmak usulen yasaktır.
 10. Site Yönetiminin yapması gereken işlerle, şahsi işleriniz birbirine karıştırılmamalıdır.
 11. Siteye taşınan daire sahibi ve kiracıların kimlik bildirimleri için site yönetimine başvurmaları ayrıca Kiracıların, Kira kontratlarının fotokopilerini site yönetimine vermeleri kanuni zorunluluktur.
 12. Dairelerinize taşınmadan önce site yönetimine vermeleri kanuni zorunluluktur.
 13. Merdiven boşlukları ve umumi kulanım yerlerine daire sahipleri tarafından malzeme, eşya, bisiklet vb. bırakılması yasaktır. Bisikletlerin tahsis edilen alanlarda ki, bisiklet parkurlarına bırakılması usulen gereklidir. 
 14. Çöplerinizi sabah 08.30 – 10.00 saatleri arası kapı önüne sağlam poşet içinde bırakmak usulen zorunluluktur.
 15. Bahçede ve bina boşluklarında; halı yıkanması, eşya bırakılması, çamaşır asılması, mangal yakılması, yün serilmesi ve yıkanması, özel amaçlı   kullanılması yasaktır.
 16. Bahçede çevreyi rahatsız edecek şekilde toplanılması, gürültü yapılması yasaktır.
 17. Bahçeler sigara ve benzeri eşyaların atılması Toplu Yönetim planınca yasaktır.
 18. Klozetlere ve tuvaletlere kağıt, kağıt havlu, peçete, bez, çocuk bezi, yün, saç vs. malzemelerin atılmaması önemle rica olunur.
 19. Ortak kullanım alanlarımızı özellikle bahçe ve bahçe oturma gruplarımızı temiz tutalım.
 20. Dış cepheye ve çatılara bireysel uydu anteni takmak, balkon ve teraslara güneşlik takmak yasaktır.
 21. Klima dış üniteleri bina dış görünüşünü bozmayacak şekilde sadece balkonlara monte edilebilir. İSG Kanununca dışarı takılması yasaktır.
 22. Acil durumlarda Site içi dahili numaralardan güvenliği arayabilirsiniz ( 680-681-682-683)
 23. Posta kutularına ait anahtar oturan kiracıya teslim zorunluluğu kat malikine aittir. Yapılan bakım çalışmalarından sonra gerçekleşecek olan anahtar kaybından doğan maddi zarar ve bu zarar tazmini kat malikine aittir.
 24. Toplu Yönetim Planı Uyarınca hiçbir şekilde ticari kazanç elde edilecek iş işlemlerin yapılması kesinlikle yasaktır.
 25. Site sakinlerimiz; Toplu Yönetim Planı, Site Yönetimi, Yönetmelik ve Görev Tanımları vb. uygulamalar hakkındaki tüm bilgileri www.ergenevadisite.com adresinden takip edebilirsiniz.
 26. İlan panomuzda ve benzer şekilde yayınlanan ilan, duyurularımızı dikkatlice takip ediniz.
 27. Site içinde Toplu Yönetim Planına ve Ergene Vadisi ortak kullanım alanlarına ait Yönetmelikle belirlenen kurallar dışında herhangi bir iş işlem vb. uygulamanın yapılması söz konusu değildir. Aksi takdirde; gerekli yaptırımlar yönetim tarafından uygulanacaktır.
 28. Burada beyan edilmeyen TOPLU YAPI YÖNETİM PLANI, İLGİLİ KANUNLAR BAĞLAYICILIK VE HÜKÜM ifade eder.